Dr. Bartha Tibor emlékezete

2010. június 24., címkék: halottak, in memoriam, bartha tibor, Háttér, In memoriam

Munkácson született, majd a székely gyökerű család csonka Magyarországra került. Középiskolai tanulmányait Debrecenben, a Református Kollégium Gimnáziumában végezte, majd a Teológiai tanulmányok következtek, ugyancsak Debrecenben a Teológiai Akadémián. Kivételesen éles és tiszta teológiai látásmódja már ekkor megmutatkozott.

Elhunyt dr. Bartha Tibor

2010. június 08., címkék: Hírek, In memoriam, in memoriam, debreceni teológia (drhe), tiszántúli egyházkerület, bartha tibor, börtönmisszió

Dr. Bartha Tibor lelkipásztor, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem volt egyetemi tanára, június 4-én, életének 67. évében hazatért Teremtő Istenéhez.